неділю, 23 квітня 2017 р.


Інтегрований урок ЯДС, навчання грамоти, дизайн і технології.
«Казка, підслухана у природі. Творимо казку своїми руками»

Мета. Ознайомити учнів з красою природи, вчити спостерігати, знаходити взаємозв’язок живої і неживої природи,  вдосконалювати уміння в простих речах бачити казку, розвивати увагу, фантазію, творчу уяву, зв’язне мовлення, вміння складати та інсценізувати казки;.

Розвивати дрібну моторику рук першокласників,

вміння виготовляти вироби з природних матеріалів шляхом ліплення, аплікації. Виховувати любов до природи, бережне ставлення до неї.

Обладнання. Насіння соняшника, пластилін, дощечки для ліплення, осінні листочки, клей, маски до казки «Рукавичка»,  лупа, фотоапарат, поліетиленові мішечки.

 

                                                                     Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

Відгадування загадки про пору року.

Тепле сонечко не гріє

Тільки вітер з степу віє,

Жовтий лист у жмені носить.

Це прийшла на землю...(осінь)

 

ІІ. Повідомлення мети екскурсії.

Ми вирушаємо на екскурсію у музей  Матінки Природи. Будемо вчитись спостерігати, досліджувати, фантазувати, послухаємо і побачимо  казку Матінки Природи.

 

Слово вчителя.

Ось ми з вами сьогодні попробуємо себе в ролі дослідників, майстрів, артистів,  письменників і просто щасливих дітей, які мають оченята, щоб дивитися і милуватися красою природи, маєте ви і вушка, щоб чути найтонші голоси, маємо справні руки, які можуть допомогти комусь. А тому, вирушаючи у таку незвичну казкову подорож, будьте дуже уважні , спостережливі, добрі, дружні.

 

ІІІ. Милування природою.

 

1.    Зустріч з рослинами на території шкільного лісництва

Спостереження за кольором і формою листя. Розподіл рослин на дерева, кущі і трав’янисті рослини.

-        Як осінь змінила рослини восени?

-        Яких тварин бачите?

-        Чим вони займаються восени?

-        Як людина може допомогти тваринам і рослинам восени?                                                   



 



      
1.    Зустріч з жучками і мурахами

 

Розглядання комах: форми, кольору, будови тіла, лапок, очей, вусиків тощо.

Обмін враженнями. Придумування казкових історій про життя тварин восени: «Їжачок заблудився», «Куди поспішають жучки?», «Хто-хто в цій хатці живе?», «Хто поласує схованим горішком взимку?», «Порожнє гніздечко»

  


ІV. Узагальнення і систематизація знань, умінь учнів

1.    Повернення до класної кімнати. Робота творчої майстерні (із природним матеріалом) за обраним напрямком:

І група – виготовлення їжачка з горіхової шкаралупки і насіння соняшника;













V. Інсценізація казок. Робота в групах

Цей вид роботи  спрямований на розвиток дружніх стосунків у колективі, протидії булінгу, толерантному ставленню до інших на прикладах  героїв, побачених у природі.

 І група – Інсценізація казки «Рукавичка на новий лад»

(Як Ведмедик зміг потрапити у рукавичку, долаючи супротив деяких героїв казки).

 


ІІ група - Лялькова вистава з використанням виробів, які були виготовлені своїми руками

«Їжачок, якого ніхто не любив»

(Як Їжачок посварився зі своїми братиками і пішов з родини, а друзі-метелики допомогли йому повернутися і помирити всю родину)

 

V. Підсумок уроку. Рефлексія:

 

1.    Що цікавого ви побачили під час екскурсії?

2.    Які осінні зміни запам’ятали?

3.    Що найбільше сподобалося?

4.    Якої турботи потребує Матінка Природа від людей?

 

 


















Семінар кафедри вчителів початкових класів






середу, 19 квітня 2017 р.




7 квітня 2017 року в 1 класі відбулася виховна година " Свято Букваря", на яку були запрошені учні початкових класів та малята дошкільної групи. Першокласники продемонстрували уміння декламувати вірші, інсценувати, танцювати, співати та складати слова з окремих літер. Цікавим було творче виконання сценки Зайчика й Лисички на мотив пісні "Ти ж мене підманула" та прощального таночка з Буквариком. Завершилось свято фінальною піснею "Перший клас навчає нас..."